Zabawa w kodowanie z robotem Photon

19 października przedszkolaki z grup „Jeżyki” i „Liski” miały okazję uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach. Były to zajęcia z kodowania prowadzone przez Panie z Biblioteki Pedagogicznej w Łęczycy w ramach Tygodnia Programowania „Code Week 2022”. Zajęcia z kodowania i programowania rozwijają u dzieci umiejętność logicznego myślenia, kreatywność, pomysłowość, a dbałość o szczegóły, powodują wzrost różnorodności pomysłów. Hasłem przewodnim zajęć była nauka kodowania i programowania przez zabawę. Atrakcją zajęć było wykorzystanie robota Photon. Dzieci samodzielnie programowały robota za pomocą tabletów. Ich zadaniem było kodowanie drogi robota zgodnie z poleceniami- do przodu, do tyłu i w bok. Zabawa połączona z nauką kodowania przyniosła dzieciom mnóstwo frajdy. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną- robota, którego samodzielnie według własnego pomysłu pokolorowały. Bardzo dziękujemy za ciekawe i kreatywne spotkanie.

Opracowała: E. Czerwińska

Skip to content