XVII Międzyprzedszkolny Festiwal Teatralny „Bajka”

W dniach 19 – 20 kwietnia 2023 roku, po krótkiej przerwie spowodowanej pandemią, nasze przedszkole zorganizowało Festiwal Teatralny „Bajka”. Główny cel, jaki przyświecał festiwalowi była integracja grup przedszkolnych, prezentacja dorobku teatrzyków dziecięcych oraz wymiana doświadczeń między nauczycielkami. W Gminnym Ośrodku Kultury gościliśmy dzieci i nauczycieli z zaprzyjaźnionych przedszkoli z powiatu łęczyckiego. Honorowy patronat nad Festiwalem objął Burmistrz Miasta Piątek – pan Krzysztof Lisiecki, który wspólnie z Panią Wizytator – Elżbietą Czubatką, Panię Dyrektor Gminnego Przedszkola w Piątku – Joanną Przybylak oraz Panem Dyrektorem GOK – Dariuszem Struszczakiem, dokonali oficjalnego otwarcia Festiwalu.
Przedszkola prezentowały przygotowane przedstawienia w dowolnej formie teatralnej. Wszyscy aktorzy wspaniale zagrali swoje role i bez tremy występowali na scenie. Całość uzupełniały piękne stroje, dekoracje oraz podkłady muzyczne. Wszystkim gratulujemy wspaniałych występów. Festiwal miał charakter przeglądu, dlatego nagrodami były pamiątkowe statuetki oraz dyplomy.
Poniżej przedstawiamy tytuły bajek, które mieliśmy okazję oglądać:
Pierwszy dzień Festiwalu – 19 kwietnia
Gminne Przedszkole im. Jana Pawła II w Piątku – bajka „Wróżki”
Przedszkole nr 2 w Łęczycy – „Witaminki dla Księżniczki Marcelinki”
Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie – „Roztrzepana sprzątaczka”
Gminne Przedszkole w Górze Św. Małgorzaty – „Na straganie”
Drugi dzień Festiwalu – 20 kwietnia
Przedszkole nr 1 w Łęczycy – „Szewczyk Dratewka”
Przedszkole nr 4 w Łęczycy – „Pączki i faworki u babci Honorki”
Gminne Przedszkole im. Jana Pawła II w Piątku – bajka „Wróżki”
Dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu tej wspaniałej imprezy. Na kolejny Festiwal zapraszamy już za rok.

Opracowała: A. Błaszczyk

Skip to content