XVI Międzyprzedszkolny Festiwal Teatralny

W teatrze spotkasz wszystkie baśnie,
Królewnę, Smoka, Kota w butach.
Nadchodzi czar, gdy światło gaśnie
I drży muzyka w srebrnych nutach.
W teatrze jest możliwe wszystko.
Jak we śnie – w innym jesteś świecie.
Tu lalka może być solistką. Tu księżyc może grać na flecie.
W teatrze czas inaczej płynie.
I do przygody drzwi otwiera.
Gdy raz się znajdziesz w tej krainie,
Będziesz chciał tam powrócić nieraz”.

W dniach 4-5 kwietnia odbył się XVI Międzyprzedszkolny Festiwal Teatralny. Głównym celem festiwalu jest zainteresowanie najmłodszych sztuką teatralną, kształtowanie postawy kulturalnego widza, wymiana doświadczeń i integracja z innymi przedszkolami oraz dobra zabawa. W Gminnym Ośrodku Kultury w Piątku gościliśmy koleżanki i kolegów z zaprzyjaźnionych przedszkoli z powiatu łęczyckiego: Przedszkola Nr 1, 2, 4 z Łęczycy, Oddział Przedszkolny z Czernikowa, Oddział Przedszkolny ze Sług, Oddział Przedszkolny ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Łęczycy oraz Gminne Przedszkole z Góry Św. Małgorzaty. Honorowy patronat nad naszym Festiwalem objął Wójt Gminy Piątek- pan Krzysztof Lisiecki, który wspólnie z Dyrektorem Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku panią Joanną Przybylak oraz panem Dariuszem Struszczakiem dokonał oficjalnego otwarcia Festiwalu. Wszystkie przedszkola również i nasze, zaprezentowały różne interpretacje znanych bajek. Każda z nich była wyjątkowa, z każdej wypływał pouczający morał.
Pierwszego dnia wystąpiły:
Gminne Przedszkole im. Jana Pawła II w Piątku– bajka pt. „Witaminki dla księżniczki Marcelinki”
Oddział przedszkolny w Czernikowie – bajka pt. „Kopciuszek”
Przedszkole nr 1 w Łęczycy– bajka pt. „Czarnoksiężnik z Krainy Ozz”
Przedszkole nr 4 w Łęczycy– bajka pt. „ Legenda o Lechu, Czechu i Rusie”
Drugiego dnia wystąpiły:
Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Łęczycy– bajka pt. „Kopciuszek”
Przedszkole nr 2 w Łęczycy– bajka pt. „W świecie barw”
Oddział Przedszkolny w Sługach– bajka pt. „Trzy świnki”
Gminne Przedszkole w Górze Św. Małgorzaty– bajka pt. „Śpiąca królewna”
Mali aktorzy wspaniale odegrali swoje role i bez tremy występowali na scenie. Wszystkim spektaklom towarzyszyła odpowiednia sceneria oraz oprawa muzyczna. Za swoje teatralne popisy aktorzy nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Festiwal nie miał charakteru konkursu. Każde przedszkole otrzymało statuetkę oraz pamiątkowy dyplom. Po zakończonych występach nasi goście udali się na słodki poczęstunek. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom, bez których XVI Międzyprzedszkolny Festiwal Teatralny nie mógłby się odbyć. Zapraszamy na kolejny, już za rok.

Opracowały: I. Tomasiewicz-Matusiak

K. Mikołajczyk

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych podczas organizacji XVI Międzyprzedszkolnego Festiwalu Teatralnego

Skip to content