Wyniki konkursu fotograficznego „Wiosna w obiektywie”

W dniu 4 maja został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny pt. „Wiosna w obiektywie”, który był adresowany dla dzieci przedszkolnych w wieku 3-6 lat wraz z rodzicami. Głównym celem konkursu było wyrażenie za pomocą fotografii własnych obserwacji i wiedzy o świecie przyrody, rozwijanie wyobraźni przestrzennej poprzez pracę fotograficzną oraz upowszechnianie i popularyzację fotografii jako dziedziny sztuki. Konkurs polegał na wykonaniu fotografii przedstawiającej dziecko i ślady budzącej się wiosny.
Do konkursu zgłoszono 52 zdjęcia. Oceny prac konkursowych dokonała Komisja Konkursowa w składzie:
– p. Joanna Przybylak- Dyrektor Przedszkola
– p. Ewa Dąbrowska- Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Piątku
– p. Katarzyna Włodarska-Mrulewicz- fotograf
– p. Katarzyna Sieradzka- przedstawiciel Rady Rodziców
Podczas oceny prac Jury brało pod uwagę:
– walory przyrodnicze i estetyczne,
– oryginalność sposobu wykonania zdjęcia,
– dobór miejsca

Po burzliwych naradach Jury postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia następującym dzieciom:

I miejsce: Milena Comborowska, gr. V „Sowy”
II miejsce: Igor Delatowski, gr. III „Pszczółki”
III miejsce: Maja Bernadt, gr. III „Pszczółki”
Wyróżnienia:
Feliks Janiak, gr. I „Misie”
Michał Grzelak, gr. I „Misie”
Alicja Brygier, gr. II „Biedronki”
Mateusz Sieradzki, gr. II „Biedronki”
Julia Fijałkowska, gr. IV „Motylki”

Wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 16 maja. Wystawę prac konkursowych można obejrzeć na korytarzu przedszkolnym. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Mamy nadzieję, że konkurs pozwolił dostrzec piękno naszej przyrody i rozwinął pasję fotografowania.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content