Wycieczka rodzinna do Zoo w Płocku

15 czerwca przedszkolaki wraz z rodzicami wzięły udział w wycieczce rodzinnej do Zoo w Płocku. Po dotarciu na miejsce wszyscy uczestnicy przemierzając alejki ogrodu, oglądali z bliska zwierzęta, poznawali ich wygląd i tryb życia. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wiele emocji. Dzieci zapoznały się z wieloma gatunkami zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata. Przedszkolakom szczególnie podobały się śmieszne małpki, olbrzymie słonie i wysokie żyrafy. Dużo wrażeń dzieciom dostarczył pobyt w Afrykarium, przedszkolaki miały możliwość obserwowania wiele zagrożonych gatunków świata wodnego min. żółwia morskiego i płaszczki. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej. Na zakończenie wycieczki każdy mógł kupić sobie pamiątkę, a także zjeść coś dobrego. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia i upału dzieciom dopisywały humory, wzajemnie dzieliły się wrażeniami ze swoimi rodzicami. Wszyscy miło spędzili czas. Dziękujemy Radzie Rodziców na czele z panią przewodniczącą Karoliną Gromską za podjęty trud w organizację wycieczki.

Opracowała: K. Wójcik

Skip to content