Wycieczka do Zagrody Edukacyjnej

14 czerwca grupa „Motylki” wybrała się do „Stajni Lusi” – Zagrody Edukacyjnej w Konarzewie. Podczas zajęć prowadzonych na terenie zagrody dzieci poznały drogę jaką musi „przebyć” mleko aby mogło zamienić się w produkty mleczne dostępne na sklepowych półkach . W pierwszej części spotkania dowiedziały się ważnych informacji dotyczących zwierząt produkujących mleko, a także nazewnictwa związanego z tymi zwierzętami. Następnie przedszkolaki zaopatrzone w specjalne wozy udały się na łąkę aby nazbierać jedzenie dla zwierząt zamieszkujących zagrodę. Po wyprawie spotkały się z wyczekującymi na posiłek końmi, owcami, kucami, a także milusińskim króliczkiem. Po krótkiej chwili odpoczynku, nastąpiła druga część spotkania. Dzieci w tej części miały okazję wydoić krowę, a tym samym pozyskać mleko. Każde z dzieci podeszło do zadania z wielkim przejęciem. Po skończeniu zadania mogły obserwować odsączanie sera z wykorzystaniem specjalnych narzędzi. Na sam koniec, zabrały się za wytwarzanie masła. Ta czynność wymagała wielu rąk do pracy oraz dużego zaangażowania . Na szczęście „Motylkom” nie zabrakło zapału, dlatego w trzeciej części spotkania zajadały się pysznym chlebkiem z dżemem i własnoręcznie wyrobionym masłem.

Opracowała: D. Antczak

Skip to content