Wycieczka do zagrody edukacyjnej

Tuż przed wakacjami dwie grupy „Cytrynki” i „Ananaski” odbyły swoją ostatnią wycieczkę zaplanowaną w tym roku szkolnym. Dzieci pod opieką swoich pań wybrały się na warsztaty pt: „Droga mleczna” do zagrody edukacyjnej „Stajnia Lusi” w Konarzewie. W otoczeniu przyrody, pod okiem doświadczonych osób dowiedzieliśmy się jak można w naturalny sposób pozyskać masło, śmietanę oraz ser. Produktem podstawowym jest oczywiście mleko, o którym było najwięcej mowy. Świetną zabawą było dojenie krowy (oczywiście była to krowa edukacyjna) oraz zwożenie świeżo skoszonej trawy, którą później karmiliśmy zwierzęta w zagrodzie: konie, kuce i owce. Dziękujemy serdecznie właścicielom gospodarstwa za miłe i pouczające spotkanie, pyszny poczęstunek i degustację własnych wyrobów. Z pewnością pojedziemy do stajni „Lusi” na kolejne warsztaty edukacyjne.

Opracowała: P. Michalak

Skip to content