Wycieczka do PSP w Łodzi

25 maja dzieci z grupy Motylki wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi. Dzięki życzliwości Panów Strażaków przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy, o zasadach alarmowania służb ratowniczych oraz udzielania pierwszej pomocy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Przekonały się jak cenna jest każda minuta, sprawność i szybkie działanie. Z dużym zainteresowaniem dzieci oglądały jak tata Lenki szybko zakłada strój strażaka i w kilka sekund jest gotowy do akcji. Chętne dzieci miały także możliwość przymierzenia strażackiego stroju. Z ogromnym entuzjazmem dzieci obserwowały wóz strażacki ze specjalnym podnośnikiem, przeznaczonym do akcji na dużych wysokościach. Wielką atrakcją dla wszystkich było wejście do wozu strażackiego, założenie na głowę hełmu strażackiego oraz siedzenie na miejscu operatora wozu z dużą drabiną strażacką. Braliśmy udział w zawodach kto najszybciej przewróci pachołek, lejąc na niego strumień wody z węża strażackiego. Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną, a dzieci utrwaliły numer alarmowy – 998 i 112. Składamy serdeczne podziękowania Pracownikom z Jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, szczególne podziękowania kierujemy do Pana Marcina Więckowskiego, za miłe spotkanie, które uświadomiło dzieciom jak ważną i odpowiedzialną pracę wykonują strażacy. Tak zdobyta wiedza zachowa się na długo w naszej pamięci. Wszystkim strażakom życzymy samych bezpiecznych akcji oraz osobistej satysfakcji z wykonywanego zawodu.

Opracowała: A. Błaszczyk

Skip to content