Wycieczka do Muzeum w Łęczycy

11 października przedszkolaki z czterech grup: „Słoneczka”, „Pszczółki”, „Ekoludki” oraz „Jagódki” uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Muzeum mieszczącego się na Zamku Królewskim w Łęczycy. Dzieci poznały historię zamku oraz z wielkim zainteresowaniem wysłuchały legendy związanej z jego mieszkańcem – diabłem Borutą. Następnie obejrzały wystawę poświęconą tej barwnej postaci i wszystkim jego wcieleniom. Dzieci miały także okazję zobaczyć stylizowane wnętrze wiejskiego domostwa z początku XX wieku oraz kuźnię z tego samego okresu. Obejrzały cenne znaleziska archeologiczne: studnię sprzed naszej ery, różne przedmioty użytkowe i ozdobne, np. misy, garnki, naramienniki, obrazy, meble, instrumenty. Starsze dzieci weszły także na wieżę zamku, skąd mogły podziwiać panoramę Łęczycy. Wycieczce towarzyszyła piękna jesienna pogoda i dobre humory zaciekawionych przedszkolaków.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content