Wycieczka do Maurzyc

Realizując zadania Rocznego Planu Pracy Przedszkola, starszaki wraz ze swoimi wychowawcami udały się na wycieczkę do Skansenu Wsi Łowickiej w Maurzycach. W tym niezwykle ciekawym miejscu dzieci poznały architekturę dawnego Księstwa Łowickiego. Na malowniczym terenie skansenu przedszkolaki zwiedziły dawne domy mieszkalne (chałupy) w fantastycznych, żywych kolorach, obory, kuźnie, kapliczki, kościół, stodoły, wiatraki oraz budynki związane ze Strażą Pożarną wraz z umieszczoną tam ekspozycją tematyczną. Zwiedzanie skansenu umożliwiło dzieciom- zwłaszcza chłopcom, porównanie maszyn i narzędzi rolniczych wykorzystywanych przez naszych dziadków z narzędziami używanymi na wsi współcześnie. Po długim spacerze, chwilami w majowym deszczu, wszyscy zmęczeni lecz zadowoleni wrócili do przedszkola. To była bardzo interesująca wycieczka, która dzieciom kojarzyć się będzie z kolorami, bajecznymi wzorami łowickich wycinanek, obecnymi w wystroju izb mieszkalnych i przyjaźnie dla człowieka zaplanowaną przestrzenią.

Skip to content