Wycieczka do Kutna

17 listopada dwie grupy przedszkolne „Jagódki” oraz „Truskawki” wybrały się na wycieczkę autokarową do Domu Kultury w Kutnie, aby obejrzeć spektakl pt. „Doktor i jego zwierzęta” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia.
Dzieci z zapartym tchem śledziły losy dzielnego doktora, który prowadził wraz ze swoimi zwierzętami spokojne życie do czasu, kiedy to z Afryki dotarła do nich straszna wiadomość: groźna choroba zagrażająca życiu wielu tamtejszym małpom. Doktor w otoczeniu swoich najbliższych przyjaciół wyruszył na ratunek. Podróż przez morze okazała się bardzo niebezpieczna, i to nie za sprawą rekinów, a piratów. Wędrówka przez dziką dżunglę też nie była łatwa i tu znów nie zagrażały im jadowite węże, ale tutejszy kanibal. Tak czy inaczej nasi podróżnicy pozostali nieustraszeni. Spektakl ukazał dzieciom rolę przyjaźni w życiu człowieka, a także rolę bezinteresownej pomocy, szacunku i tolerancji. Wspaniała gra aktorów, barwne stroje, efekty specjalne oraz ciekawie przedstawiona fabuła – wszystko to sprawiło, że dzieci były uśmiechnięte.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content