Wycieczka do Kutna

„Ja dziękuję panu
panie Janie Christianie
za to bardzo dziecinne bajanie.
Za kominiarczyka co się kochał w pasterce.
Za słowika-
co miał żywe serce.
Za szkiełko Królowej Śniegu.
I za smutny los żołnierzyka cynowego.
Za księżniczkę na ziarnku grochu.
Za cień,
który trwa przy mnie wszędzie.
I za każde brzydkie kaczątko,
co wie teraz,
że łabędziem
będzie” J. Kulmowa

02 grudnia dzieci z grupy „Liski” oraz „Słoneczka” wzięły udział w wycieczce do Domu Kultury w Kutnie, aby obejrzeć spektakl pt. „Baśnie Pana Andersena” w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Widowisko, to przygotowana z myślą o najmłodszych widzach, sceniczna adaptacja kilku najbardziej znanych baśniowych opowieści Hansa Christiana Andersena. Przedstawienie łączyło w sobie fragmenty takich baśni jak: „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Nowe szaty cesarza”, „Dziewczynka z zapałkami”, „Królowa Śniegu”, „Brzydkie Kaczątko”. Wszystkie fragmenty baśni mówiły o ważnych dla człowieka sprawach, marzeniach i tęsknotach. Uczyły, że dobro można odnaleźć w wytrwałym dążeniu do celu, życzliwości dla świata, szacunku, prawdzie, akceptacji i tolerancji dla drugich. Dzieci podczas spektaklu musiały wykazać się swoją wiedzą w obliczu samego „Pana Andersena”. Świetna gra aktorska, a także barwne pokazy artystyczne w trakcie całego przedstawienia okazały się ekscytującym i pełnym magii przeżyciem dla naszych przedszkolaków.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content