Wycieczka do Konarzewa

We wtorek 5 marca w Zagrodzie Edukacyjnej ,,Stajnia Lusi” w Konarzewie odbyły się warsztaty wielkanocne z udziałem dzieci z grup ,,Jagódki” i ,,Truskawki”. W ramach spotkania dzieci przypominały sobie tradycje i zwyczaje związane z Wielkanocą. Wykonały pisankę z papierowej wikliny, którą samodzielne ozdobiły kolorowymi kwiatkami, kurczaczkami i innymi ozdobami. Podczas przerwy na drugie śniadanie miały okazję skosztowania pysznego chleba własnego wypieku z konfiturą i miodem. Kolejnym etapem pracy było wykonanie wielkanocnego zajączka z kruchego ciasta. Dzieci z dużym zaangażowaniem za pomocą lukru sklejały poszczególne elementy i ozdabiały je kolorowymi posypkami. W efekcie finalnym powstał wspaniały wielkanocny zająć, który z pewnością będzie ozdobą wielkanocnego stołu. Po zabawach manualnych dzieci wzięły udział w zabawach badawczych z jajkiem w roli głównej. Na zakończenie spotkania odwiedziły zwierzęta mieszkające w zagrodzie. Największą atrakcją okazał się czarny królik, który bardzo przyjaźnie nastawiony był do wszystkich dzieci. To był bardzo ciekawy dzień!!!

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

Skip to content