Wycieczka do Domu Kultury w Łęczycy

23 stycznia dzieci z najstarszych grup „Ekoludki” oraz „Jagódki” udały się na wycieczkę autokarową do Domu Kultury w Łęczycy, aby obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „Piotruś Pan i piraci”. Wspaniała gra aktorów z Katolickiego Teatru Edukacji w Krakowie wprowadziła małych widzów w niesamowity baśniowy świat. Głównym bohaterem spektaklu był tytułowy Piotruś Pan, znakomity szermierz; chłopiec- który spędzał swoje dzieciństwo z przyjaciółmi „Dzwoneczkiem”, „Kalesonkiem” i jedyną dziewczynką na wyspie Nibylandia Wendi. Wszystkie dzieci z zapartym tchem śledziły przygody i zmagania Piotrusia Pana z odwiecznym wrogiem kapitanem Hakiem, który postanowił porwać Wendi. Jak to w bajkach bywa cała historia znalazła szczęśliwe zakończenie. Podczas spektaklu wykorzystano wiele efektów specjalnych, oryginalną scenografię, barwne stroje, co wprowadziło wszystkich w niezwykły nastrój. Po powrocie do przedszkola dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami – aktywnie wypowiadały się na temat obejrzanego przedstawienia. Serdecznie dziękujemy pani Dyrektor Joannie Przybylak i pani Ewie Gajewicz za opiekę nad dziećmi i poświęcony czas.

Opracowała: A. Jabłońska

Skip to content