Wizyta przedszkolaków w banku

Tuż przed wakacjami starszaki z naszego przedszkola miały okazję odbyć lekcję z zakresu przedsiębiorczości i zarządzania finansami. W odpowiedzi na zaproszenie dyrekcji RBS w Lututowie oddziału w Piątku, udaliśmy się na wizytę do banku. Mogliśmy z bliska przyjrzeć się pracy bankowca, poznać urządzenia, które służą pracownikom banku w wykonywaniu codziennych obowiązków, a także wzbogacić swoją widzę na temat pieniędzy, którymi posługujemy się w naszym kraju. Jak się okazało, dzieci już na etapie przedszkolaka, wiele wiedzą o monetach i banknotach, oszczędzaniu i gospodarowaniu własnym budżetem. Ciekawostką dla dzieci było wyjaśnienie działania bankomatu, który znajduje się w banku i służy jego klientom. Po tej wizycie wszyscy zgodnie stwierdzili, że praca bankowca jest wymagająca i bardzo odpowiedzialna. Dziękujemy za zaproszenie i ciekawe warsztaty.

Opracowała: P. Michalak

Skip to content