„Wiosna Ach To Ty”- grupa VI obserwuje przyrodę w Tajemniczym Ogrodzie

Koniec śniegu!
Wiosna w biegu!
Już bociany powracają,
Już skowronki koncert dają.
Tu krokusy, tam żonkile
Spoglądają na świat mile.
Joanna Guściora
Niedawno pożegnaliśmy zimę i z radością powitaliśmy długo wyczekiwaną wiosnę. Korzystając z pięknej pogody dzieci z grupy VI Jagódki wybrały się na dłuższy spacer do „Tajemniczego Ogrodu”. Miejsca, które od kilku lat wspiera działania ekologiczne naszego przedszkola, tworząc bazę dydaktyczną i wychowawczą dla naszych dzieci. W tym dniu słoneczna pogoda zachęcała do przyrodniczych obserwacji na świeżym powietrzu. Przedszkolaki bezpośrednio obcowały z przyrodą, przyglądały się jak wyglądają drzewa i krzewy wczesną wiosną. Znaleźliśmy pierwsze zawiązki liści, widzieliśmy kwitnący krzew forsycji, krokusy oraz fiołki. W naszym ogrodzie zadomowiły się liczne ptaki, które mogliśmy podziwiać. Taki spacer to doskonała lekcja przyrody oraz zdrowa aktywność fizyczna. Kolejny wyprawa już wkrótce.

Opracowała: A. Jabłońska

Skip to content