Wigilia u „Jeżyków”

„Podzielić się opłatkiem,
powiedz mi, co to znaczy?
To dobrze życzyć innym
I wszystko im przebaczyć.
Przy wigilijnym stole
niech obcy gość zasiądzie.
W twoim rodzinnym kole –
przy opłatku, kolędzie… „
Mieczysława Buczkówna

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Wszyscy nie możemy doczekać się wyjątkowego czasu spędzonego w rodzinnym gronie. Aby przybliżyć miłe chwile które, nas czekają dzieci z grupy „Jeżyki”, 18 grudnia przygotowały tradycyjne spotkanie opłatkowe. Przy nakrytym obrusem stole, świątecznej dekoracji i dźwiękach kolęd, wszyscy zostali wprawieni w radosny, świąteczny nastrój. Tego dnia dzieci wręczyły Pani Dyrektor, nauczycielkom i pracownikom przedszkola wcześniej przygotowane „Ozdoby choinkowe”- wykonane z masy solnej. Następnie przedszkolaki podzieliły się opłatkiem, złożyły sobie wzajemnie życzenia i zasiadły do odświętnie nakrytego stołu. Dzieci zapomniały o sporach i zmartwieniach, bo święta… to czas radości. Przy dźwięku kolęd przedszkolaki wykonały ozdobę świąteczną, do tego zadania dzieci przystąpiły z radością i zaangażowaniem. Atmosfera była prawdziwie rodzinna, a odświętne stroje wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Dziękujemy p. Ewelinie Romek za przygotowanie poczęstunku dla dzieci. A Wszystkim życzymy „Wesołych Świąt”.

Opracowała: A. Jabłońska

Skip to content