Warsztaty pt. „Na placu budowy” w grupie Cytrynki

W ramach realizacji zadania Rocznego Planu Pracy Przedszkola, w tym roku szkolnym jest to „Wspomaganie przez przedszkole wychowawczej roli rodziny”. W dniu 09.10.2023r. grupę III „Cytrynki” odwiedziła mama Julka, która z wykształcenia jest inżynierem budownictwa – specjalizacja konstrukcje budowlane. Pani Milena zaprezentowała strój, który należy nosić na placu budowy: kask, kamizelkę oraz specjalne buty. Następnie opowiedziała z jakich materiałów zbudowany jest dom. Dzieci nazywały poszczególne części konstrukcji domu oraz miały możliwość porównać fakturę, wielkość i kształt różnych materiałów budowlanych. Na koniec dzieci zbudowały swój własny domek z makaronu i plasteliny. Podczas wykonywania swoich prac dzieci ćwiczyły motorykę małą, koncentrację uwagi, a także rozwijały swoją wyobraźnię i kreatywność. To był bardzo odkrywczy i twórczy dzień dla naszych przedszkolaków. Dziękujemy pani Milenie za przedstawienie oryginalnego tematu i miło spędzony czas.

Opracowała: K. Wójcik

Skip to content