Warsztaty plastyczne w gr. IV

Malowanie jest doskonałą formą relaksu. Dnia 13.06.2024 r. w grupie ,,Jagódki” odbyły się ostatnie warsztaty plastyczne z udziałem rodziców. Tym razem przedszkolaki swoje prace wykonywały techniką malarską ,,mokre w mokre”. Malując w ten sposób ,,Jagódki” otrzymały bardzo ciekawe i nietypowe efekty. Istotnym okazał się przede wszystkim proces malowania, obserwowania jak zachowują się kolory mieszając się ze sobą. W przeciwieństwie do innych kreatywnych środków akwarele nie ograniczały dzieci do dokładności formy kształtu czy konturu, więc dla wielu były elementem swobodnego eksperymentowania. Malowanie techniką ,,mokre w mokre” wpłynęło kojąco i relaksująco na wszystkie dzieci. Dziękujemy Pani Malwinie za przeprowadzenie bardzo interesujących warsztatów.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

Skip to content