Uroczystość z okazji Święta Niepodległości

„W mym serduszku Polska kryje się…”

11 listopada bieżącego roku odbyła się uroczystość upamiętniająca 105. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym roku dzieci z najstarszych grup naszego przedszkola miały okazję wystąpić na deskach Gminnego Ośrodka Kultury uświetniając całe wydarzenie. Mali patrioci wraz z nauczycielkami: p. Izą Tomasiewicz – Matusiak, p. Karoliną Mikołajczyk oraz p. Darią Stelmaszewską kilka tygodni przygotowywały się to tego ważnego wydarzenia. Podczas przedstawienia zebrani Goście na czele z p. Burmistrzem Krzysztofem Lisieckim mogli podziwiać jak młodzi artyści prezentują swoje zdolności muzyczne, taneczne oraz recytatorskie. Cała uroczystość w GOKu rozpoczęła się od powitania zebranych gości, następnie dzieci zatańczyły poloneza. Scenariusz przedstawienia obfitował w utwory z repertuaru dziecięcego oraz muzyki klasycznej: m.in. utwory: W. Kilara, F. Chopina do którego dziewczynki zatańczyły „taniec Polski”. Muzyka przeplatana była wyjątkowymi wierszami. Dzieci w swoim przedstawieniu zwróciły uwagę na rolę Józefa Piłsudskiego w Odzyskaniu przed Polskę Niepodległości, a także na istotę kultywowania wdzięczności za to czego doświadczamy jako obywatele Polski. Zebrana publiczność wzruszona przestawieniem nagrodziła małych patriotów owacjami na stojąco! Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, który zaangażowali się w zorganizowanie tego przedstawienia.

Opracowała: D. Stelmaszewska

Skip to content