Udział dzieci w próbnej ewakuacji w ramach ćwiczeń „Powiat Łęczycki 2019”

24 października przedszkolaki, kadra pedagogiczna oraz pracownicy przedszkola wzięli udział w próbnej ewakuacji, która została przeprowadzona w ramach ćwiczeń „Powiat Łęczycki 2019”. Na sygnał dzwonka alarmowego wszyscy kierując się wyznaczonymi wyjściami ewakuacyjnymi bezpiecznie opuścili budynek, udając się na miejsce zbiórki. Cała akcja przebiegła sprawnie i bez zakłóceń. Na miejscu dzieci miały okazję obejrzeć ratownicze działania strażaków, m.in. ewakuację poszkodowanych, gaszenie zaaranżowanego pożaru, a także pokaz udzielania pomocy osobie poszkodowanej w wypadku. Celem takich ćwiczeń jest nabywanie przez dzieci umiejętności właściwego zachowania się w sytuacjach zagrożenia oraz utrwalenie zasad bezpiecznej ewakuacji osób będących w budynku.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content