Tydzień Głośnego Czytania w Bibliotece

Wszyscy wiemy jak wielkie znaczenia dla dziecka ma głośne czytanie i bliski kontakt z książką jako słowem pisanym, dlatego też w dniach 4 – 8 czerwca nasze przedszkolaki wybrały się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Piątku, aby wziąść udział w XVII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie łączy”. Na miejscu przywitała przedszkolaków Pani Ewa Dąbrowska- kierownik Biblioteki, która opowiedziała o swoim zawodzie oraz zapoznała z regulaminem korzystania z biblioteki. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały zgromadzone zbiory, szczególnie regał z książkami dla dzieci. Następnie przedszkolaki wysłuchały różnych książeczek czytanych przez p. Ewę oraz zaproszonych gości: p. Barbarę Garus, p. Jolantę Olczak oraz p. Joannę Stawińską. W podziękowaniu za miłe spotkanie przedszkolaki wręczyły Pani Bibliotekarce piękne laurki. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy i z przekonaniem, że wkrótce tam wróci.

Skip to content