Twórczość plastyczna w grupie III „Słoneczka”

Twórczość plastyczna jest jedną z ważniejszych form działalności dzieci w wieku przedszkolnym. Dlatego też w grupie III „Słoneczka” podczas zajęć wykorzystywane są różnorodne techniki plastyczne, które wpływają na wzrost zainteresowania sztuką, pobudzają do działania i wyzwalają u dzieci ekspresję. Nie wynik końcowy „dzieła” jest jednak najważniejszy. Sam akt tworzenia, zabawa kolorami, zaspokojenie ciekawości są najważniejszymi elementami ekspresji plastycznej. Na ostatnich zajęciach dzieci wspólnie z nauczycielką przygotowały specjalną masę z mąki, soli, wody, a na koniec zabarwiły ją różnymi kolorami farb. Następnie przygotowaną miksturą ozdabiały poznaną literę „M”. Dzieciom bardzo podobała się nowo poznana technika plastyczna, a efekty pracy można podziwiać na tablicy dla rodziców.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content