„Tabliczka czekolady dla Ukrainy”

Gminne Przedszkole w Piątku przystąpiło do akcji charytatywnej „Tabliczka czekolady dla Ukrainy”, która została ogłoszona w związku z rocznicą wybuchu wojny w Ukrainie. Dlaczego tabliczka czekolady wywołuje tak wiele wzruszenia i radości wśród ukraińskich dzieci i ich rodzin? – ponieważ przypomina normalny czas sprzed wojny, a w obecnej chwili wiele osób zapomniało już jak ona smakuje. Cieszymy się ogromnie, że akcja uzyskała tak wielkie poparcie wśród przedszkolnej społeczności. Razem uzbieraliśmy 202 tabliczki czekolady. Każda z nich została oklejona specjalnym nadrukiem z logo przedszkola i ozdobiona serduszkami, wykonanymi przez przedszkolaków. Dzięki wolontariuszom zebrane czekolady trafią do obwodu charkowskiego. Jak ważne są gesty nadziei w obliczu wojennej tragedii opowiedział nam Pan Paweł, który jest pomysłodawcą akcji. Spotkanie z nim przybliżyło dzieciom ideę wolontariatu, wywołało refleksję nad obecną sytuacją w Ukrainie, a nade wszystko uświadomiło nam, że każdy może pomagać, dzieląc się dobrem i nadzieją. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję!

Opracowała: P. Michalak

Skip to content