Szkoła do hymnu 2023

„Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy…

Już po raz kolejny Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku uczestniczyły w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki – „Szkoła do hymnu”. W przeddzień narodowego Święta Niepodległości – 10 listopada, o symbolicznej godz. 11.11. uroczyście odśpiewały hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”. Jak co roku była to podniosła i bardzo uroczysta chwila. Celem akcji jest zachęcenie młodego pokolenia Polaków do wspólnego przeżywania Święta Niepodległości oraz kształtowanie postawy patriotycznej. Od najmłodszych lat dzieci zapoznają się w ramach zajęć i zabaw edukacyjnych z mapą Polski, historią naszego kraju, wybranymi legendami, zabytkami, znanymi Polakami, itd. Barwy ojczyste, flagę i godło rozpoznają już najmłodsi. Udział w akcji wzmacnia poczucie przynależności narodowej i jest wyrazem naszego szacunku wobec symboli narodowych. Serdeczne wszystkim dziękujemy za piękny i dumny udział w tegorocznej akcji.

Opracowała: P. Michalak

Skip to content