Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników.

„Ojej!! cóż za zapach
cynamon, goździki,
coś mi się wydaje,
że ktoś upiekł pierniki”

W ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia przedszkolaki z grupy „Misie”, „Zajączki” oraz „Skrzaty” zamieniły się w znakomitych cukierników i podjęły się bardzo pracochłonnego zadania, jakim jest wypiek tradycyjnych pierników. Na samym początku odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki. Dzieci poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Efektem pracy były pełne blaszki pierniczków, które zaniesione zostały do kuchni. Tu pod czujnym okiem pań kucharek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Po ostygnięciu dzieci z ochotą przystąpiły do dekorowania pierniczków różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Przygotowanie ciasteczek bardzo się dzieciom podobało, a w przedszkolu unosił się wspaniały aromat pieczonych pierników, który wprawiał wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój. Dzieci w ramach ogólnopolskiej akcji pt. „Razem na święta” poczęstowały pierniczkami pracowników przedszkola oraz szkoły podstawowej.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content