Światowy Dzień Pluszowego Misia

„Czy to jutro, czy to dziś,
wszystkim jest potrzebny miś”

W piątek 25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swoje misiowe maskotki. Każdy mógł opowiedzieć o swoim przyjacielu, przedstawić go pozostałym dzieciom. Miś, to nie tylko pluszowa przytulanka, to „ktoś” bardzo bliski i często niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości, jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać… Podczas zajęć dzieci poznały historię powstania pluszowego misia, bawiły się przy znanych piosenkach: „Misie szare”, „Pokochaj pluszowego misia”, „Jadą, jadą misie”, rozwiązywały zagadki, brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych oraz wykonywały różne prace plastyczne. Zabawa zakończyła się odśpiewaniem sto lat oraz słodkim poczęstunkiem. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe święto zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content