Światowy Dzień Mycia Rąk w grupie II „Misie”

„Myć się trzeba – wszyscy wiemy!
Chcesz mieć zdrowie znakomite?
Ręce zawsze miej umyte!”
W ramach projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury – moduł -Dbamy o zdrowie z mały Misiem” 15 października dzieci z grupy II „Misie” obchodziły „Światowy Dzień Mycia Rąk”. Celem akcji jest uświadomienie dzieciom jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami. Tego dnia dzieci dowiedziały się jak wyglądają zarazki osiadające na brudnych rękach, a także w jakich sytuacjach należy konieczne myć ręce, utrwalały również poszczególne etapy ich prawidłowego mycia. Wspólnie bawiły się przy piosence „Myj ręce”. Wzięły także udział w eksperymencie z użyciem wody, mydła i pieprzu, gdzie dowiedziały się, jak mydło usuwa zarazki. Nie zabrakło także mycia rąk w łazience przez wszystkie dzieci wg instruktażu nauczyciela. Na zakończenie wykonały prace plastyczne z użyciem kolorowej piany. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content