„Światowy Dzień Jabłka” w grupie IV Jeżyki

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące
a jako przekąska niezwykle sycące…
Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

W ramach innowacji pedagogicznej „W zdrowym ciele zdrowy duch”, realizowanej w grupie IV, po raz pierwszy w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Światowy Dzień Jabłka”. JABŁKO- można mówić o nim wiele, pojawiło się już w Biblii czy greckich mitach. Ten pyszny owoc zasługi odnosi również w literaturze dziecięcej-co prawda zatrute, ale miało ważną rolę w opowieści o królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach, którą zna każdy przedszkolak. Jabłko to symbol zdrowia i najbardziej znany polski owoc. Króluje od dawna w polskiej kuchni pod różnymi postaciami; dań, surówek, przetworów, deserów czy soków. Tego dnia dzieci wysłuchały opowiadanie pt. „Entliczek pentliczek malowany stoliczek”, rozpoznawały drzewa owocowe spotykane w sadzie. Brały udział w zabawach ruchowych do piosenki „Niosły Dzieci z sadu…”.Wykonywały zadania matematyczne typu przeliczanie jabłek, porównywanie wielkości i koloru. Przedszkolaki ochoczo wykonały parę plastyczną „Jabłuszko”- metodą wydzieranki z bibuły. Na zakończenie tematu dzieci degustowały pyszne jabłka a każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy medal. Dzisiejszy dzień zaliczamy do udanych i zachęcamy wszystkich do jedzenia jabłek, bo to źródło zdrowia i witamin.
Pamiętajmy:
„Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie”- Barbara Żurek

Opracowała: A. Jabłońska

Skip to content