Spotkanie ze strażakami

W dniu 29 kwietnia, w naszym przedszkolu miała miejsce niezwykła wizyta. Gościliśmy strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu – aspiranta Krzysztofa Błaszczyka i aspiranta Roberta Kaźmierczaka. Panowie są zarazem tatusiami dwojga dzieci z grupy „Misie” – Kai i Frania. Przyjęli nasze zaproszenie w ramach współpracy z Rodzicami i w bardzo ciekawy sposób opowiadali nam o swojej zawodowej pasji. Strażacy przybliżyli dzieciom specyfikę swojej pracy, przypomnieli zasady alarmowania służb ratowniczych oraz zademonstrowali niektóre zasady udzielania pierwszej pomocy. Dzieci były bardzo aktywne w trakcie spotkania. Z uwagą i zainteresowaniem słuchały pogadanki na temat „Bezpieczeństwa przeciwpożarowego”, chętnie zadawały pytania naszym gościom oraz przymierzały ubiór strażaka. Spotkanie uświadomiło nam wszystkim jak ważną i odpowiedzialną pracę wykonują strażacy, i jak ważne jest przekazywanie wiedzy na temat bezpiecznych zachowań już od najmłodszych lat. Jeszcze raz dziękujemy naszym gościom za wspaniałą „lekcję”. Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Strażaka życzymy samych bezpiecznych akcji oraz osobistej satysfakcji z wykonywanego zawodu.

Opracowała: P. Michalak

Skip to content