Spotkanie z Mikołajem

„Usiądź z nami Mikołaju,
Pewnie się zmęczyłeś.
Żeby nas odwiedzić dzisiaj,
Szmat drogi przebyłeś.
Na twój przyjazd przedszkolaki
Od dawna czekały
I dla ciebie upominki
Też przygotowały.
Teraz my ci zaśpiewamy
I wierszyk powiemy,
Jesteś naszym przyjacielem,
Wszyscy o tym wiemy.
Na krzesełku w ciepłej sali
Zakolęduj z nami
Bardzo wszyscy się cieszymy,
Nie jesteśmy sami.”

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Ten długo wyczekiwany gość wywołał ogromny uśmiech na twarzach wszystkich dzieci i sprawił, że dzień w przedszkolu był naprawdę wyjątkowy. W mikołajkowy wtorek dzieci już od samego rana zastanawiały się, czy solenizant odwiedzi ich salę i czy przyniesie prezenty. Na szczęście „Święty” znalazł chwilkę dla każdej grupy. Przedszkolaki przywitały Go bardzo ciepło i radośnie, chętnie zaprezentowały wierszyki i piosenki przygotowane specjalnie dla Niego. Mikołaj był zachwycony i rozdał wszystkim dzieciom upominki. Znalazł również chwilkę na wspólne pamiątkowe zdjęcia, co sprawiło, że ten wyjątkowy dzień, który wprowadza nas w już świąteczna atmosferę zostanie z nami na dłużej. Dziękujemy kochany Mikołaju, że nie zapomniałeś o nas!

Opracowała: J. Solarska

Skip to content