Śniadania pod hasłem „Smacznie, zdrowo, kolorowo”

Szwedzki stół stał się tradycją naszego przedszkola i wiemy, że ten rodzaj spożywania śniadania bardzo spodobał się przedszkolakom. Raz w miesiącu dzieci zgodnie z własnymi upodobaniami smakowymi samodzielnie wykonują kanapki z przygotowanych przez panie kucharki produktów. Dzieci wybierają swoje ulubione produkty, ale chętnie też próbują czegoś nowego. Własnoręcznie przygotowany posiłek smakuje nawet największym niejadkom, a przy okazji uczy posługiwania się sztućcami i łączenia składników według własnego pomysłu. Mamy nadzieję, że tego typu działania zwiększą świadomość dzieci na temat zdrowego odżywiania się i zachęcą ich do spożywania różnorodnych produktów.

Film : Smacznie, zdrowo, kolorowo, czyli szwedzki stół w Przedszkolu.

opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content