Realizacja programu „Czytanie ma moc” w grupie „Biedronki”

Dzieci słusznie uważane są za największych filozofów świata. Zadają pytania, które wielkim myślicielom spędzają sen z powiek. Potrafią widzieć więcej, czuć lepiej. Poznają świat poprzez pytania i wątpliwości. Poszukiwanie odpowiedzi to podróż do świata wyobraźni. Podróż najważniejsza w życiu – bo to wyobraźnia rozwija samodzielne, twórcze myślenie. Dlatego też dzieci z grupy II „Biedronki” w ostatnich dniach wspólnie szukały odpowiedzi na nurtujące pytania na podstawie książki H. Łupińskiej „Jestem. Filozoficzne pytania, które zadają sobie dzieci”. Ta niezwykła publikacja bardzo zaciekawiła dzieci, choć nie zawierała ani fabuły, ani akcji, ani bohaterów. Dzięki pytaniom oraz kolorowym obrazkom książka pobudziła do myślenia, eksperymentowania oraz tworzenia. To było naprawdę ciekawe doświadczenie.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content