Realizacja programu „Czytanie ma moc”- Książka moim przyjacielem

„Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Wszyscy wiemy, jak ważne jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci i jakie korzyści dla rozwoju przynosi obcowanie z książką od najmłodszych lat. Każdego dnia w przedszkolu odbywa się czytanie utworów literatury dziecięcej: wierszy, bajek, opowiadań. Realizujemy dodatkowe akcje i programy edukacyjne propagujące czytelnictwo wśród dzieci. Doskonałą okazją do rozmowy o książce był niedawno obchodzony Światowy Dzień Książki. Z tego powodu dzieci z grupy Misie i Biedronki realizujące program „Czytanie ma moc” zostały zapoznane z ciekawą książką „Wierszyki domowe” Michała Rusinka. Dowiedziały się z niej, że przedmioty codziennego użytku prowadzą sekretne życie, a każda rzecz w naszym domu może opowiedzieć coś ciekawego. Dodatkowo dzieci wykonywały zadania związane z prezentowaną książką, które zachęcały do wypowiedzi i pobudzały wyobraźnię. Najmłodsze przedszkolaki z dumą prezentowały także własne ulubione książeczki przyniesione z domu. Mamy nadzieję, że dzięki takim zajęciom nigdy nie zabraknie miłośników książek.

Opracowała: P. Michalak

 

Skip to content