Rajd Mikołajkowy w Łęczycy

W sobotę 8 grudnia dzieci z grupy „Ekoludki” i „Jagódki” pod opieką p. Anny Andrzejczak, p. Anny Góralskiej, p. Aleksandry Zelby i p. Aleksandry Augustowskiej wzięły udział w XIV Rajdzie Mikołajkowym zorganizowanym przez Oddział PTTK w Łęczycy. Przed wymarszem każdy rajdowicz otrzymał okolicznościowy znaczek. Wielka parada Mikołajów wyruszyła z Parku Miejskiego, Ścieżką Spacerową „Księżnej Salomei”. Dalej trasa przebiegała przez osiedle Waliszew, ulicami Ozorkowskie Przedmieście, Dworcową, wzdłuż Zalewów Miejskich, aby dotrzeć na ulicę Bitwy nad Bzurą. Ogromna grupa Mikołajów maszerowała kolejnymi ulicami, by na koniec dotrzeć na Plac T. Kościuszki przed ratusz, gdzie dla Mieszkańców Królewskiego Miasta Łęczycy, Powiatu, Województwa i Polski wspólnie utworzyła żywy napis „WESOŁYCH ŚWIĄT”. Następnie Organizatorzy wręczyli uczestnikom dyplomy oraz słodkie upominki. W XIV edycji Rajdu Mikołajkowego wzięło udział wiele placówek powiatu łęczyckiego i nie tylko. Miło było patrzeć jak Łęczyca zmieniła się w małą Laponię, a zagęszczenie 1750 małych i dużych Mikołajów wędrujących w tym dniu po ulicach miasta, reniferów, elfów wywołuje radość jego mieszkańców. Dziękujemy za pozytywną energię, magiczną atmosferę. Do zobaczenia za rok na XV Rajdzie Mikołajkowym.

Opracowała: A. Augustowska

Skip to content