Przegląd Piosenki Patriotycznej

„Kto Polskę miłuje gorąco i szczerze,
ten czasu nie traci, do pracy się bierze” – autor nieznany

14 listopada , kontynuując świętowanie obchodów Odzyskania przez Polskę Niepodległości, ciesząc się niepodległą i wolną Ojczyzną, wyraziliśmy naszą radość śpiewając piosenki patriotyczne. Głównymi „bohaterami” tego dnia były dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Celem przeglądu było uświadomienie roli piosenek patriotycznych w rozwijaniu poczucia tożsamości narodowej oraz kształtowanie osobowości Polaka – współczesnego patrioty. Grupy zaprezentowały się w następujących utworach:
Grupa I „Misie”: „Jesteśmy Polką i Polakiem”
Grupa II „Smerfy”: „Piosenka o symbolach narodowych”
Grupa III „Słoneczka”: „Od morza aż do Tatr
Grupa IV „Pszczółki”: „Piosenka młodego patrioty”
Grupa V „Jagódki”: „Płynie Wisła płynie”
Grupa VI „Ekoludki”: „Dzień dobry biały ptaku”
Przegląd nie był formą konkursu, nie przyznawano miejsc, dlatego każda z występujących grup na zakończenie otrzymała pamiątkowe dyplomy, a każde dziecko medal małego patrioty. Gratulujemy dzieciom odwagi i zaangażowania.

Opracowała: D. Antczak

Skip to content