Przedszkolaki z wizytą w Gminnej Bibliotece Publicznej w Piątku

„Biblioteka, biblioteka,
takie miejsce na Was czeka.
Są tu bajki i słowniki
i komiksy z Myszka Miki”

08 maja obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza, dlatego też przedszkolaki „te młodsze i te trochę starsze”, wybrały się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Piątku. W trakcie wizyty, dzieci dowiedziały się o specyfice pracy w bibliotece. Obejrzały książki ulokowane w poszczególnych działach; najciekawszym okazał się dział „Literatury dziecięcej”. Dużą radość sprawiło przedszkolakom słuchanie bajki czytanej przez Panią Bibliotekarkę oraz oglądanie różnego rodzaju atlasów o roślinach, zwierzętach i dinozaurach. Wszystkie dzieci dowiedziały się, w jaki sposób wypożycza się książki i jak należy o nie dbać. Na zakończenie spotkania zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie. Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie Pani Ewie Dąbrowskiej oraz życzymy ciekawych pomysłów i energii w krzewieniu kultury oraz coraz szerszej rzeszy czytelników.

Opracowała: A. Jabłońska

Skip to content