Przedszkolaki świętują Międzynarodowy Dzień Kropki

W piątek 15 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Międzynarodowy Dzień Kropki”. Jest to święto kreatywności, odwagi, współpracy i talentów. Głównym celem jest zachęcanie do odkrywania swoich uzdolnień oraz dodawania dzieciom odwagi. Inspiracją do stworzenia Międzynarodowego Dnia Kropki była książka dla dzieci autorstwa Petera H. Reynoldsa pt. „The Dot” (Kropka). Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce swojej nauczycielce poznała i przede wszystkim uwierzyła w swój talent, a ostatecznie stała się prawdziwą artystką. W naszym przedszkolu tego dnia królowała kropka, dlatego też zarówno dzieci jak i dorośli przyszli ubrani w grochy, kropki i groszki. Przedszkolaki uczestniczyły w wielu zabawach z kropkami, obręczami i piłeczkami – segregowały koła ze względu na kolor i wielkość, układały „kropkowe” wzory, przechodziły przez „kropkowy tor przeszkód”, a także wykonywały kropkowane prace plastyczne. Był to wyjątkowo miły, aktywny i kolorowy dzień, który z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci! Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie w akcję i przygotowanie pięknych, kolorowych strojów.

Opracowała: A. Jabłońska

Skip to content