Poznajemy zawody Rodziców

„Jeszcze nie wiemy kim będziemy, ale już zawody poznajemy”

W ramach realizacji jednego z założeń Rocznego Planu Pracy pt. „Wspomaganie przez przedszkole wychowawczej roli rodziny”, 25 października w grupie V „Truskawki” odbyły się zajęcia, na których gościliśmy panią Różę Leśniewską. Mama Filipa zapoznała dzieci ze swoim wykonywanym zawodem- nauczyciela matematyki. Dzieci z dużym zaciekawieniem wysłuchały informacji nt pracy w szkole. Następnie wykorzystując metodę burzy mózgów podawały propozycje, gdzie można wykorzystywać matematykę w naszym codziennym życiu. Były też zabawy matematyczne z wykorzystaniem darów jesieni, a także sprawdzenie swojej wiedzy w poprawnym przeliczaniu elementów na karcie pracy. Mama Filipa pokazała również ciekawe strony internetowe dla dzieci, gdzie można doskonalić swoje umiejętności matematyczne. Bardzo dziękujemy mamie Filipa za wspólne spotkanie i wzbogacenie wiedzy dzieci na temat pracy nauczyciela matematyki. Mamy nadzieję, że tego typu działania będą kształtowały motywację do działania, pobudzały i rozwijały zainteresowania przedszkolaków.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content