Poznajemy zawody rodziców

17 listopada w grupie II „Wisienki” odbyły się kolejne zajęcia, podczas których poznaliśmy zawody naszych rodziców. Tym razem gościliśmy panią Emilię Kotus. Mama Kornelki zapoznała dzieci ze swoim wykonywanym zawodem- specjalisty do spraw transportu. Pani Emilia opowiedziała dzieciom o zadaniach, które wykonuje m.in.: organizacja przewozu ładunków, zlecenie przygotowanie zamówienia do poszczególnych sklepów oraz terminowego dostarczania na miejsce. Dzieci dowiedziały się o zasadach bezpieczeństwa panujących na terenie magazynu, gdzie pierwszeństwo mają elektryczne wózki widłowe a nie osoby które idą po hali. Każdy pracownik musi mieć kask, obuwie ochronne i kamizelkę odblaskową. Kamizelki różnią się kolorem zielona oznacza osobę pracująca w załadunku, czerwona oznacza spedytora a niebieska pracownika administracji. Dzieci mogły zobaczyć jaki strój obowiązuje pracownika magazynu, miały możliwość przymierzenia kasku i kamizelki. Bardzo dziękujemy naszemu dzisiejszemu Gościowi za przybliżenie dzieciom pracy spedytora.

Opracowała: A. Jabłońska

Skip to content