Poznajemy zawody rodziców

W ramach realizacji jednego z założeń Rocznego Planu Pracy pt. „Wspomaganie przez przedszkole wychowawczej roli rodziny”, 13 listopada w grupie II „Wisienki” odbyły się zajęcia, na których gościliśmy panią Katarzynę Gałązkę. Mama Kacperka zapoznała dzieci ze swoim wykonywanym zawodem- radcy prawnego. Dzieci z dużym zaciekawieniem wysłuchały informacji na temat specyfiki pracy. Pani Katarzyna opowiedział dzieciom m.in., co to są zasady i jakie konsekwencje ponosi ktoś, kto nie dotrzymuje danego słowa. Dzieci oglądały różne atrybuty związane z zawodem prawnika. Z zaciekawieniem przyglądały się księdze prawniczej pełnej przepisów, które musi znać każdy radca prawny, oglądały zdjęcia sali sądowej, czy stawiały pieczątki- radcy prawnego. Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się toga. Mama Kacperka opisała specyfikę kolorystyczną żabotu, który stanowi element polskich strojów sądowych, wizualnie określający funkcję prawną: dla adwokata – kolor zielony, dla prokuratora – kolor czerwony, dla sędziów – kolor fioletowy. Każdy przedszkolak otrzymał „swój żabot”. Następnie „Wisienki” chętnie przymierzały strój prawnika i pozowały do pamiątkowych zdjęć. Serdeczne podziękowania należą się naszemu Gościowi za zaangażowanie i przybliżenie dzieciom odpowiedzialnej pracy organów prawa.

Opracowała: A. Jabłońska

Skip to content