Poszukiwanie Pani Jesieni w Tajemniczym Ogrodzie

„Idzie łąką, idzie polem
Pod złocistym parasolem.
Gdy go zamknie – słońce świeci.
Gdy otworzy – pada deszcz.
Kto to taki? Czy już wiecie?
Tak! To właśnie Jesień jest!
Tadeusz Śliwiak

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Tegoroczna jesień jest kapryśna, korzystając więc z wyjątkowo ciepłego dnia, przedszkolaki z grupy VI Jagódki wybrały się na długi spacer do ,,Tajemniczego Ogrodu”. To pierwsza w tym roku wyprawa sześciolatków do tego miejsca, mamy nadzieję, że pogoda pozwoli i odwiedzimy to miejsce późną jesienią. Dzięki temu miejscu możemy podejmować działania przyrodnicze na rzecz naszego przedszkola. „Tajemniczy Ogród”- tworzy bazę dydaktyczną i wychowawczą dla naszych dzieci. Przedszkolaki bezpośrednio obcowały z przyrodą, rozpoznawały rodzaje drzew po liściach i ich owocach, zbierały jesienne dary oraz obserwowały ptaki i owady, które tam mieszkają. Taki spacer to połączenie aktywności fizycznej na świeżym powietrzu i zarazem lekcja przyrody.

Opracowała: A. Jabłońska

Skip to content