Podsumowanie koła szachowego

Choć nauka gry w szachy może wydawać się zbyt dużym wyzwaniem dla kilkulatków, warto podjąć jej trud. O tym przekonała się grupa dzieci z koła szachowego prowadzonego w naszym przedszkolu. Już po kilkunastu zajęciach 6- letnie przedszkolaki rozumiały, że wygrana w szachach nie zależy od przypadku, lecz pewnych zasad, logicznego ciągu ruchów oraz ich następstw. Obserwacja ta prowadziła do kolejnych wniosków -skoro zwycięstwo zależy od sekwencji ruchów, to porażka oznacza tylko tyle, iż żeby wygrać, trzeba zastosować inne ruchy. Wytrwałość i konsekwencja w działaniu, które pozwalają na wygraną w szachach, automatycznie zostają przeniesione na inne dziedziny życia. Dzieci grające w szachy, starają się rozwiązać problem do skutku i nie poddają się tak łatwo. 10 czerwca przedszkolaki z grupy „Jagódki” i „Sowy”, które przez cały rok uczestniczyły w zajęciach koła szachowego wzięły udział w quizie podsumowującym zdobytą wiedzę oraz zmierzyły się w mini turniejach szachowych. Nasi mali szachiści wykazali się umiejętnością logicznego myślenia, koncentracją, skupieniem oraz wytrwałością. Na koniec rozgrywek pani Dyrektor wręczyła dzieciom dyplomy, medale oraz upominki. Wszystkim szachistom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowały: K. Wójcik, K. Mikołajczyk

Skip to content