Październikowe wspomnienia w grupie „Motylki”.

Pod koniec października do dzieci z grupy „Motylki” dotarł kolejny list od Bociana Teodora. Dzieci wykonały kolejne zadanie dotyczące owoców i warzyw. Tym razem zadaniem dzieci było rozpoznanie poszczególnych owoców i warzyw za pomocą zmysłów: węchu i smaku. Dzieci wykazały się ogromną odwagą, gdyż spożywały je z zasłoniętymi oczami. Na koniec mogły wspólnie zrobić surówkę używając tarki oraz sporządzić mus owocowy wykorzystując do tego robota kuchennego. Pozostałe warzywa i owoce trafiły do przedszkolnej kuchni. Dzieci spotkały się z Paniami przygotowującymi posiłki tym samym dowiedziały się jak i gdzie przygotowywane są pyszne i pełnowartościowe dania. Na koniec oczywiście otrzymały odznakę „kuchcikowego mistrza”. Dzieci nie mogą doczekać się kolejnego listu od Bociana.

Opracowała: D. Antczak

Skip to content