Pasowanie na przedszkolaka

„Czy przyrzekacie:
– Co dzień rano buzie mieć zawsze roześmianą
– Nie płakać, nie szlochać i panie mocno kochać
– Zabawki szanować i dookoła wszystko porządkować
– Grzecznie bawić się i fikać
– W mig zjadać z talerzyka
– Zostać zuchami i prawdziwymi przedszkolakami
– Nie sikać w galoty bo z tym dużo roboty?”
PRZYRZEKAMY!!

15 listopada w grupie „Misie” odbyła się pierwsza ważna uroczystość – „Pasowanie na przedszkolaka”. W obecności Rodziców i Pani Dyrektor maluchy zaprezentowały krótką część artystyczną; recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły. Następnie dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie, a Pani Dyrektor za pomocą zaczarowanej kredki dokonała ceremonii pasowania. Pierwszy w życiu egzamin maluchy zdały na piątkę i stały się pełnoprawnymi przedszkolakami Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku. Był to niezapomniany dzień, pełen emocji i wrażeń. Uroczysta atmosfera, odświętne stroje podkreślały doniosłość tego wydarzenia. Zwieńczeniem była wspólna fotografia dzieci, rodziców i pań. Następnie dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy, który był też okazją do bliższego, wzajemnego poznania się. Mamusiom dziękujemy za przygotowanie poczęstunku, a najmłodszym przedszkolakom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w edukacji przedszkolnej.

Opracowała: A. Augustowska

Skip to content