Owocowe szaszłyki w grupie „Zajączki”

W tym tygodniu w grupie „Zajączki” panował iście owocowy raj. A to wszystko za sprawą owoców, o których mówiliśmy realizując tematykę „Jesień w sadzie”. Poznawaliśmy owoce krajowe i egzotyczne, ich walory zapachowe oraz smakowe. Przy okazji dowiedzieliśmy się po co owoce mają pestki i czemu spożywanie owoców jest tak bardzo ważne dla naszego zdrowia. Najmilszym momentem było jednak samodzielne przygotowywanie owocowych szaszłyków. Każde dziecko przyniosło do przedszkola swoje ulubione owoce (jabłka, gruszki, śliwki, winogrono, banany, brzoskwinie, nektarynki, arbuza i inne). Wszyscy komponowali swoje szaszłyki według własnych pomysłów, a później… oczywiście degustowali je z wielkim apetytem. Dziękujemy Rodzicom za współpracę, a szczególnie mamie Adasia, która pomogła nam przygotować te pyszne i zdrowe przekąski. Na zakończenie wspólnie wykonaliśmy owocowy plakat, który ozdobił naszą salę. Te wszystkie działania sprawiły nam wiele radości i satysfakcji, na pewno je powtórzymy!

Opracowała: P. Michalak

Skip to content