Owocowe szaszłyki w grupie IV Jeżyki

„Hej chłopaki i dziewczynki
czy Wy znacie witaminki?
Przed chorobą bronią Was,
gdy jesienny nadszedł czas.
Gdy już zimno i szaruga,
a przed nami zima długa.
Wtedy tylko witaminy:
jabłka, gruszki lub cytryny.
Hej chłopaki i dziewczynki
jedzcie zawsze witaminki.”
Przedszkolaki z grupy Jeżyki w tym tygodniu rozmawiały na temat owoców. Określały ich kształt, kolor, wielkość, zapach oraz nazwę. Dzieci rozpoznawały owoce krajowe spotykane w naszych sadach oraz egzotyczne, które można zakupić w większości sklepów spożywczych i warzywniakach. O tym jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców, przedszkolaki dowiedziały się z wierszy i rymowanek poznanych podczas zajęć. Dzieci bawiły się w „owocowy stragan”, „Magiczne pudełko z owocami”. W piątek 16 października na zakończenie tematu dzieci wykonały pyszne szaszłyki. Uczyły się w ten sposób przygotowania zdrowych przekąsek pełnych witamin. Po skończonej pracy wszystkie dzieci ze smakiem zajadały owocowe przysmaki. Przedszkolakom bardzo smakowała własnoręcznie wykonana potrawa. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji i radości. Mam nadzieję, że owocowe przekąski staną się ciekawszym pomysłem dla dzieci zamiast niezdrowych słodyczy.

Opracowała: A. Jabłońska

Skip to content