Owocowe szaszłyki w grupie II Wisienki

Jedz owoce…
Chcesz być zdrowy jedz owoce
bo owoce dobra rzecz
jeśli będziesz jadł codziennie
dobre zdrowie będziesz mieć.
Jabłko, gruszkę czy banana
zjadaj sobie co dzień z rana
do obiadu soczki bierz
by do nauki siły mieć
A gdy będziesz trochę chora
to cytrynkę zjedz z wieczora.
Jedz owoce więc codziennie
i pamiętaj by je myć
żeby długo, zdrowo żyć.

Przedszkolaki z grupy Wisienki ostatnio rozmawiały na temat owoców. Określały ich kształt, kolor, wielkość, zapach oraz nazwę. Dzieci rozpoznawały owoce krajowe spotykane w naszych sadach oraz egzotyczne, które można zakupić w większości sklepów spożywczych i warzywniakach. O tym jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców, przedszkolaki dowiedziały się z wierszy i rymowanek poznanych podczas zajęć. Dzieci bawiły się w „Owocowy stragan”, „Magiczne pudełko z owocami”. W piątek 20 października na zakończenie tematu dzieci wykonały pyszne szaszłyki. Przygotowania rozpoczęły się od dokładnego umycia rąk oraz owoców, następnie dzieci obierały banany. Uczyły się w ten sposób przygotowania zdrowych przekąsek pełnych witamin. Po skończonej pracy wszystkie dzieci przystąpiły do przygotowania szaszłyków a następnie ze smakiem zajadały owocowe przysmaki. Przedszkolakom bardzo smakowała własnoręcznie wykonana potrawa. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji i radości. Mam nadzieję, że owocowe przekąski staną się ciekawszym pomysłem dla dzieci zamiast niezdrowych słodyczy.

Opracowała: A. Jabłońska

Skip to content