Owocowe szaszłyki w grupie I -„Smerfy”- w ramach innowacji pedagogicznej „W zdrowym ciele zdrowy duch”

W piątek, 11 października już od samego rana wszystkie „Smerfy” były bardzo podekscytowane. Tego dnia, ze zgromadzonych w ciągu tygodnia różnorodnych owoców przedszkolaki miały samodzielnie przygotowywać „owocowe szaszłyki”. Na początek, każdy musiał się odpowiednio przygotować: dokładnie umyć ręce i owoce, rozłożyć serwetki na stolikach, a także założyć fartuszki. Następnie z pokrojonych przez panią owoców należało ułożyć własne szaszłykowe kompozycje. Zadanie, choć niełatwe, sprawiło wszystkim mnóstwo radości. Dla niektórych była to pierwsza „kulinarna” przygoda i zapewne dlatego własnoręcznie przygotowane szaszłyki smakowały tak wyśmienicie i szybko znikały z talerza! Wykonanie „owocowych szaszłyków” jest jednym z tematów innowacji pedagogicznej pt.; „W zdrowym ciele- zdrowy duch”, która realizowana jest w br. szkolnym w Grupie I – „ Smerfy”. Innowacja powstała, by pomóc przedszkolakom w pełni wykorzystać ich naturalną zdolność do przyswajania wiedzy, a w szczególności zasad prozdrowotnych. Serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom za zaangażowanie w zgromadzeniu owoców. A już w piątek, nasza grupa przygotuje zdrową „Smerfną lemoniadę”.

Opracowała: A. Jabłońska

Skip to content