Olimpiada sportowa w grupie IV Jeżyki

Na zakończenie innowacji pedagogicznej „W zdrowym ciele zdrowy duch”, realizowanej w grupie IV Jeżyki dzieci wzięły udział w „Olimpiadzie sportowej”. Zabawy sportowe rozpoczęły się od rozgrzewki ,,Moje ciało jest instrumentem” wg. M. Bogdanowicz. Następnie dzieci przechodziły przez kolorowy tunel z obręczy. Każde dziecko mogło spróbować swoich sił w wielu zabawach np. „Nic nie widzę”, „Pracowite mrówki”, „Sadzenie marchewek”, przenoszenie woreczków na głowie i ramieniu, rzucania do kosza, wyścigów w parach z łyżką i jajkiem, torze przeszkód, skoku w dal. Przedszkolaki z uwagą i skupieniem słuchali zasad kolejnych zabaw i z zaangażowaniem wykonywały kolejne zadania. Na zakończenie dzieci relaksowały się przy muzyce klasycznej „Cztery Pory Roku”- Vivaldiego leżąc na chuście animacyjnej. Każdy uczestnik „Olimpiady sportowej” otrzymał dyplom za wspólne gry i zabawy.

Opracowała: A. Jabłońska

Skip to content